Наша адреса:
Дніпро, вул. Набережна Заводська, 82
ОБЕРІТЬ МОВУ
з 9:00 до 18:00

Коли потрібно робити розвал сходження? І як зрозуміти, що час настав?

Якщо проводиш «третє життя» за кермом, той час, коли потрібно робити розвал сходження розумієш інтуїтивно. Як автомобіль показує себе на дорозі, як він веде при проїзді дорожніх нерівностей, і навіть по звуку шин. Але автомобілісту-початківцю визначитися з тим, коли роблять розвал сходження - це таємниця велика є. Спробуємо демонтувати з неї покриви!

 Записатися в автосервіс 

Що таке розвал-сходження?

Розвал - кут, який утворюють вертикальна вісь і площину обертання колеса. Буває негативним – коли колеса нахилені верхньою стороною всередину (до центральної лінії автомобіля). І позитивним, при якому верхня сторона коліс відхилена назовні від центральної лінії авто.

Сходження – кут, утворений лінією напрямку руху автомобіля, та площиною обертання колеса. Також може бути негативний – коли задній край колеса спрямований до центру автомобіля (у цьому випадку можна говорити про розбіжність). І позитивний – коли передній край коліс розташований ближче до центральної осі авто.

razval-shojdenie

Таким чином, розвал-сходження – це два основні параметри положення коліс транспортного засобу. Коли потрібно регулювати ці параметри? При кожному втручанні в конструкцію підвіски це обов'язково. І періодично – для профілактики, щоб виставлені кути не збивалися (а збити їх намагаються усі дорожні нерівності).

Що буде, якщо цю процедуру не робити? Ось перелік наслідків:

  • погіршення керованості - як правило, автомобіль починає тягнути в той чи інший бік,
  • на кермі з'являється биття,
  • машина не стоїть на прямій;
  • прискорене зношування гуми - розвал, перевищений на кілька міліметрів, може привести абсолютно нову гуму в стан непридатності через тисячу кілометрів;
  • підвищене споживання палива – при збитих кутах витрата пального збільшується загалом на 10%.

Тепер давайте поговоримо про те, коли треба робити розвал сходження коліс, і як зрозуміти, що потрібно робити розвал сходження.

Коли потрібно регулювати?

Чесно? Чим частіше, тим краще! Тому що, як уми вже сказали, невеликі відхилення мають великі впливи, а ударні навантаження на підвіску «прилітають» постійно. Але звісно, ​​щодня перед поїздкою на роботу таку процедуру проходити не вдасться. Тому давайте спробуємо відповісти на питання щодо частоти регулювання, які звучать найчастіше.

Чи потрібно робити розвал після заміни стояків? Багато в чому це залежить від марки автомобіля, але навіть якщо у вас при заміні стійки кути геометрії не порушуються, краще процедуру все ж таки при нагоді пройти. Особливо якщо автомобіль свіжий - для літніх авто відхилення в 1-2 мм, яке могло утворитися, ще допустимо, а допуски в сучасних автомобілях дуже жорсткі. Плюс до всього, ходова машина є складною системою, де всі елементи пов'язані один з одним в єдиний механізм, і заміна однієї частини може позначатися на інших.

Якщо проводиться заміна кульовий, чи потрібно робити розвал? В цьому випадку затягувати точно не варто. Процедура регулювання розвалу-сходження у разі обов'язкова. Для тих, хто цікавиться, можемо пояснити – саме кульові опори забезпечують правильну просторову орієнтацію коліс, і це головний елемент налаштування ходової частини. Тому, чи потрібно робити розвал-сходження після заміни кульової? Обов'язково!

Чи потрібно робити розвал після заміни підшипників (ступичних чи опорних)? Ремонт маточини не передбачає мінімального розбирання підвіски, проте виробники настійно рекомендують і в цьому випадку виставляти кути коліс. Справа в тому, що в міру зношування деталей, параметри ходової частини змінюються, і щоразу проводячи їх регулювання, Ви нівелюєте відхилення. Із заміною підшипників система як би повертається у вихідний стан, а загальне налаштування залишається незмінним. Якщо не хочете весь час "ловити" автомобіль на прямих - робіть розвал/сходження.

Чи потрібно робити розвал після заміни сайлентблоків? При заміні сайлентблоків кути точно йдуть, тому розвал сходження робити обов'язково. Ситуація точно повторює опис з попереднього пункту – підвіска була налаштована під параметри зношених гумово-металевих втулок, а вони були замінені на нові. Після заміни сайлентблоків обов'язково потрібно робити розвал та сходження незалежно від моделі автомобіля.

Після заміни амортизаторів потрібно робити східний розвал чи ні? Обов'язково потрібно. Більше того, процедуру проводять не тільки при заміні стійок у зборі, але і після заміни будь-якої їх частини, тобто при заміні пружин теж потрібно робити розвал! Амортизатор - це одна з найважливіших частин ходової частини, його заміна завжди призводить до зміни параметрів.

Після заміни важелів чи потрібно робити сход розвал? Чомусь багато автомобілістів, особливо старого загартування, вважають, що розвал треба робити тільки якщо з важелями змінювалися і наконечники. У автовиробників на це рахунок інша думка, і довіряти їм слід все ж таки більше, ніж порадам сусідів по гаражу. При заміні цих деталей підвіски сход-розвал слід проводити. Або хоча б перевірити його параметри на комп'ютерному стенді з набором датчиків. Ця процедура не дорога, а зрозуміти стан автомобіля допомагає досить добре.

Щоб не затягувати занадто, скажемо, що після заміни пильовика потрібно робити розвал, і після ремонту рейки потрібно робити розвал сходження! А якщо була заміна приводу, чи потрібно робити розвал? І після заміни приводу теж треба робити його! Як тепер думаєте, чи потрібно робити розвал після заміни коліс? Правильно! Обов'язково потрібно. Будь-яке втручання у підвіску – це зміна кутів розташування коліс. І в будь-якому випадку їх необхідно виставляти у правильне положення.

Давайте розберемо ситуації без втручання у підвіску. Як це не парадоксально, на нещодавно купленому новому автомобілі процедуру розвалу-сходження доведеться робити частіше. Поки деталі підвіски не притерлися, процедуру розвалу краще проводити раз на п'ять тисяч кілометрів пробігу. Це забезпечить правильну обкатку всієї ходової частини.

Коли обкатка пройдена, перевірка кутів розвалу-сходження проводиться раз на п'ятнадцять-двадцять тисяч кілометрів пробігу. Найкраще на проходження процедури прибувати після заміни гуми з літньої на зимову, і навпаки. Якщо втручання у підвіску був, то інтервал двічі на рік оптимальним. Чому сход/розвал йде? Просідає кліренс, деталі підвіски зсуваються щодо один одного. Як зрозуміти, що потрібно робити розвал сходження на автомобілі за його поведінкою на дорозі? Якщо у керма немає чіткого положення «нуля», якщо автомобіль починає «гуляти» при їзді на прямій, або якщо його веде убік – це всі ознаки невідрегульованих розвалів-сходження. Правильний знак - з'їдена тільки на певних ділянках коліс гума.

Короткі підсумки

Незважаючи на те, що є низка автовласників, які стверджують, що сход/розвал треба робити лише в кількох певних випадках, ми рекомендуємо робити розвал/сходження раз на півроку при сезонній зміні гуми, якщо не було втручань у підвіску. Якщо у підвісці щось ремонтувалося, то розвал-сходження – це обов'язкова процедура одразу після ремонту. Погляньте на автомобілі тих, хто стверджує, що налаштування кутів розвалу/сходження не потрібне. Як правило, їм не тільки розвал/сходження не допоможе, але навіть заміна двигуна на новий вже не змусить їхати. Вчасно зроблений розвал-сходження обійдеться дешевше, ніж комплект новеньких покришок, і куди дешевше Вашої безпеки на дорозі. Тому якщо автомобілем стало важко керувати, якщо його доводиться раз у раз «ловити» кермом і з'явилося видиме зношування покришок – це чіткий сигнал до відправки на пункт СТО. Залишається вирішити, куди їхати.

Де краще робити схід-розвал?

СТО «Platinum service» має прогресивні комп'ютерні стенди з встановлення кутів розвалу/сходження. Виміри обов'язково проводяться з урахуванням тиску в шинах, в завантаженому та розвантаженому авто. Навіть якщо виробником були задані нульові допуски – ми легко вирішимо це завдання. Бажаєте виставити сход-розвал правильно і чітко? Милості просимо у «Platinum service». Крім того, майстри центру можуть провести й інші види ремонту/техобслуговування (ремонт КППінжекторагальмівної системи). СТО розташоване всього за десять хвилин їзди від центру міста Дніпро, має лінії найсучаснішого обладнання, і при цьому утримує прайс-лист своїх послуг на демократичному для клієнтів рівні. Звертайтесь – ми завжди будемо раді допомогти, і що б не трапилося з Вашим автомобілем, приведемо його до ладу!

ЦІНИ НА ПОСЛУГИ РОЗВАЛ-ПОХОДЖЕННЯ В PLATINUM SERVICE:

Передня вісь: 350 грн
Передня + задня вісь: 450 грн

 Записатися в автосервіс