Тонування фар
Приємно їздити автомобілем, який виділяється з потоку своєю індивідуальністю. У нашому СТО існує безліч варіантів такого тюнінгу авто, а його завершальним елементом може стати тонування фар плівкою.
Варто сказати, що цей варіант зміни зовнішнього вигляду викликає безліч суперечок – деякі вважають, що затоновані фари та задні стоп-сигнали можуть стати причиною аварії, інші кажуть, що таке рішення навіть візуально виглядає дуже спірним, а треті самі заклеюють усі світлові прилади свого автомобіля. чорною плівкою або заливають їх лаком. Давайте розбиратися, чи варто тонувати фари і якщо варто, то як це зробити правильно?
А чи законно тонувати фари?
Як йдеться у ПДР України, а саме у пункті 31.4.3 параграфу «Технічний стан МС»:
Забороняється експлуатація транспортних засобів, якщо на розсіювачах світлових приладів нанесений лак або тонування, яке зменшує світлопроникність.
Якщо ви затемнили стоп-сигнали або фари, то експлуатація авто заборонена. Але, як то кажуть, є одне але…
Чи можна оминути?
Останнім часом з'являється все більше автомобілів, де фари йдуть тоновані прямо із заводу (VW Passat у ряді модифікацій, деякі моделі BMW, ряд моделей американського виробництва). Заводське тонування оптики проходить обов'язкову сертифікацію та визнається дозволеним у будь-яких інстанціях. Стверджується, що це непростий технологічний процес - затемнення передніх фар проводиться тільки в деяких елементів розсіювальної лінзи, а сила світла від цього не зменшується і відповідає нормам.
Тому, якщо тонування зробити настільки якісно, що воно виглядатиме як заводське, зайвої уваги з боку правоохоронних органів можна уникнути. Так що легке та акуратне тонування світлових приладів допустиме. Головне – це зробити все правильно.
Що дає тонування світлових приладів?
Тонування світлових приладів транспортного засобу є переважно даниною моді, ніж життєвою необхідністю. Але вона має і деякі плюси. Наприклад, зменшення механічних пошкоджень поверхні лінзи від попадання дрібних камінців та гравію – під плівкою фари можуть зберігатися у первозданному вигляді. Головне, щоб світлопропускна спроможність тонування не привертала увагу правоохоронних органів.
Що можна тонувати, а що ні? Яка буває плівка?
Ми можемо провести тонування фар:
- головного світла;
- протитуманок;
- задніх ліхтарів.
Процес проводиться за допомогою спеціальної плівки, що покриває зовнішню частину світлової лінзи. Це вимагає акуратності та певного рівня майстерності, оскільки обводи та площини світлової оптики у сучасних автомобілів мають складну криволінійну поверхню. Покриття фар плівкою має переваги перед лаком і фарбою (інші способи затемнення фар) - її можна швидко і без будь-яких проблем видалити, як тільки виникне така необхідність, вона обходиться дешевше, ніж фарбування, і не вимагає догляду.
Варто зазначити, що сучасні вінілові плівки для головної оптики автомобіля, з якими працює СТО «Platinum service», мають достатній індекс світлопропускності, щоб практично не впливати на видимість при їзді з увімкненими фарами.
Варіантів кольорів тонувальної плівки для оптики існує маса – від класичного чорного до зухвало салатового. Можна підібрати її в колір кузова, а можна зіграти на контрастах. Існує і повністю прозора плівка, яка непомітна на оптиці – вона виконує тільки захисну функцію.
Давайте розберемо тонування по кожному світлоджерелу окремо.
Тонування фар головного світла
Таке тонування фар автомобіля значно впливає на його зовнішній вигляд. Вона може бути використана на будь-якій моделі – від спорткара до позашляховика.
До речі, саме на позашляховику, який часто залишає асфальт і використовується за прямим призначенням, плівка на передні фари буде найбільш доречною і корисною, оскільки автомобілю часто доводиться «мордою» продиратися через кущі та гілки. У цьому випадку її захисна функція допоможе зберегти зовнішній вигляд і уникнути подряпин на оптиці.
Тонування передніх фар плівкою у нас замовляється найчастіше, тому технологія відмінно відпрацьована. Якщо Ви хочете зробити легке тонування, яке не приверне уваги правоохоронних органів – наші майстри завжди будуть раді допомогти.
Тонування задніх ліхтарів
Тонування задніх фар плівкою – найспірніший вид тонування. Радикальне затемнення стоп-сигналів призведе до того, що про Ваш намір зупинитися водій автомобіля, що їде ззаду, може не дізнатися. І тоді привіт кузовний ремонт. Більше того, за наявності плівки на стопсигналах саме Ви будете визнані винуватцем аварії в будь-якому випадку. Тому з таким тюнінгом треба бути максимально акуратним, і якщо заклеїти все наглухо, ціна тонування задніх фар плівкою може виявитися занадто високою.
У сервісі Platinum service можуть реалізувати проект сильного тонування задньої оптики для шоу-карів (до речі, тонування фар спочатку прийшло саме звідти), або часткове тонування, що не впливає на видимість стоп-сигналів, для звичайних авто.
Тонування протитуманок
А Ви бачили, як виглядає Subaru Impreza STI першої моделі, з тонуванням її величезних протитуманок у колір колісних дисків (підказуємо – чудово). Протитуманні фари тонувати можна. Єдина умова – їхнє світло має залишатися білим або жовтим. Тонування цього елемента оптики зазвичай проводиться у колір кузова – так вони виглядають як футуристичні заглушки. Найчастіше це єдиний вид тонування, який взагалі не привертає уваги правоохоронних органів.
Що ми ще можемо?
Якщо Вас цікавить можливість тонування фар у Дніпрі, ми готові запропонувати свої послуги. Втім, у Platinum service можуть реалізувати будь-який проект з тюнінгу:
- тюнінг підвіски та збільшення кліренсу;
- встановлення аеродинамічних елементів;
- тонування металізованими та атермальними плівками.
Цей список можна продовжувати довго. Якщо Ви хочете зробити свій автомобіль яскравим, виділити його візуально та покращити технічно, то приїжджайте до нас – ми завжди готові допомогти і більше того, прагнемо цього!