Як прочистити радіатор?
Якщо не стежити за системою охолодження двигуна, то рано чи пізно це призведе до сумних наслідків. Накип, бруд і затверділі фракції рідини, що охолоджує, заб'ють тонкі канали радіатора, патрубки і помпу, що призведе до їх виходу з ладу, а може бути, і до перегріву двигуна. У цьому матеріалі ми розповімо, як проводиться промивання системи охолодження, чим краще промити систему охолодження, чи варто займатися цим самостійно, чи краще довіритися фахівцю.
Що може забивати систему охолодження, як визначити, що вона потребує промивання?
Головний елемент системи охолодження двигуна – це радіатор. Він має розвинену поверхню із шовних або цільнотягнутих трубок завтовшки до 0,15 мм. Може виготовлятися із міді, латуні чи алюмінію. Маленький внутрішній діаметр внутрішніх каналів радіатора та його робота при постійній підвищеній температурі призводять до того, що ці канали забиваються накипом, іржею, найдрібнішими частинками металу (наприклад, від тієї ж помпи, що працює). В результаті циркуляція тосолу або антифризу за системою порушується, що призводить до найгіршого охолодження двигуна. У запущених випадках двигун автомобіля перегріватиметься і закипатиме не тільки в пробках під час літньої спеки, а практично постійно. Якщо Ви стали помічати безпричинне підвищення температури двигуна, а на панелі приладів постійно горить лампочка охолоджуючої рідини, незважаючи на те, що її рівень в нормі, значить, настав час вирішувати, як промити систему охолодження.
Відразу скажемо, набагато простіше звернутися до спеціалістів на СТО. За допомогою спеціалізованих та високоефективних хімічних засобів зовнішнє та внутрішнє очищення буде проведено набагато ефективніше, ніж Ви зможете зробити це самостійно, а вартість послуги не вдарить по кишені.
Дідусь метод з лимонною кислотою - багато суєти, але цілком ефективно
Як промити систему охолодження двигуна? Якщо Ви любите самостійно колупатися з автомобілем, якщо Ваш авто не надто технічно складний і йому більше десяти років, можете спробувати провести чистку системи охолодження самостійно. Чим промити радіатор? Для цього потрібно багато чистої води, кілограм лимонної кислоти та півдня вільного часу. Роботу починаємо з того, що встановлюємо автомобіль на рівну поверхню, даємо йому попрацювати 10 хвилин і 20 хвилин охолонути, а потім зливаємо тосол із системи охолодження через пробку внизу радіатора (якщо пробки немає, необхідно від'єднати нижній патрубок).
Увага! Відпрацьований тосол і антифриз необхідно зливати в тару, що закривається, і утилізувати за екологічними нормами, так як він є досить токсичною речовиною.
Далі систему необхідно додатково промити звичайнісінькою чистою водою (найкраще дистильованою, але не обов'язково). Для цього воду слід наливати в розширювальний бачок, а збирати її за допомогою тари, яка встановлена під зливним отвором радіатора. Промивати систему охолодження необхідно доти, поки вода, що зливається, не буде чистою, без іржі і включень сміття. Як тільки система промита, закриваємо пробку зливу.
На наступному етапі з внутрішніх частин радіатора видаляється накип. Чим промити систему охолодження? У цій методиці передбачається використовувати лимонну кислоту (неспеціалізовані засоби від накипу можуть виявитися занадто агресивними). Об'єм кислоти розраховується із пропорції 1 кг порошку на 10 л води. Кислота попередньо розчиняється у воді та заливається в систему охолодження замість тосолу. Коли система заправлена, автомобілем слід проїхати 15-20 км (можна піддати газу для збільшення тиску).
Як тільки Ви трохи покаталися, а значить, дали кислоті розподілитись по всіх внутрішніх каналах радіатора, автомобіль також ставиться на рівну поверхню, глушиться, одна година настоюється, і кислота зливається так само, як до неї зливався тосол.
Обережно!Температура рідини в системі може бути високою, і при відкритті пробки зливу радіатора можливе її розбризкування. Будьте гранично обережні.
Радіатор знову промивається проточною водою (а краще дистильованою), яка заливається через розширювальний бачок доти, доки не залишиться ніяких частинок накипу, іржі та сміття. Пробка зливу закручується, система охолодження заповнюється новим тосолом чи антифризом.
Як бачите, процес не найшвидший. Нехай нічого надто складного в ньому немає, але доведеться повозитися, є ризик напортачити і якщо вже зовсім чесно - він не приведе нутрощі системи охолодження в чистий вигляд. Давайте подивимося, чим ще можна промити радіатор із сучасного арсеналу, все ж лимонна кислота – це аж надто по-дідівськи.
Сучасні промивання радіатора. Чи коштує овчинка вичинки?
Як промити радіатор сучасними засобами? У будь-якому магазині автозапчастин Вам запропонують на вибір десяток засобів для промивання системи охолодження ДВЗ, всі вони досить ефективні та при правильному застосуванні показують чудовий результат. Вся відмінність від промивання за допомогою лимонної кислоти полягатиме в тому, що їх не треба буде наполягати цілу годину, а можна відразу зливати після 10-15 хвилин роботи двигуна. Використання цих засобів може допомогти навіть у запущених випадках. Варто знати, що кислотні засоби для промивання системи охолодження добре показують себе в боротьбі з іржею, а лужні - з накипними відкладеннями.
Не найкраще промивання системи охолодження, ніж точно не варто промивати радіатор:
- с-cola – надто солодка та липка;
- оцтова есенція – надто агресивна;
- молочна сироватка – надто поганий запах за підсумком;
- гас і солярка – надто вогненебезпечні.
Якщо Ви вирішили займатися цим самі, то постарайтеся використовувати якісний засіб.
Олія в системі охолодження!
Попадання моторної олії в систему охолодження - явище нечасте, але інколи таке відбувається. Перед тим, як промивати радіатор, спочатку необхідно буде усунути саму причину його попадання, і якщо Ви не автомеханік, то тут краще буде звернутися до професіоналів, оскільки симптом досить серйозний і говорить про серйозні негаразди з мотором.
Якщо несправність усунена (зазвичай при цьому потрібна заміна прокладання блоку циліндра або маслоохолоджувача), то можна приступати до промивання системи. Як промити систему охолодження від олії? Багато хто рекомендує багаторазове промивання системи дистильованою водою. При цьому вода заливається в радіатор, автомобіль заводиться і працює доти, доки не включиться вентилятор охолодження, після чого двигун зупиняється, вода з частинками олії зливається з радіатора, замість неї знову заливається чиста і процедура повторюється доти, доки слідів олії залишиться зневажливо мало.
Чим промити радіатор від олії швидше? Хороший результат дає спеціалізована автохімія, тільки слід дивитися, щоб засіб призначався для очищення масляно-емульсійних відкладень, інакше результат буде так собі. Будь-які народні засоби для усунення масляних забруднень допомагають слабо, а якщо використовувати засоби для миття посуду типу Fairy, то потім можна втомитися позбавлятися піни в розширювальному бачку та у всій системі.
Зовнішнє очищення радіатора
На роботу системи охолодження впливає як внутрішнє забруднення системи охолодження, а й зовнішнє забруднення. Особливо погано поводиться тополиний пух, який забиває стільники радіатора так щільно, ніби був спеціально для цього винайдений. Якщо внутрішнє промивання охолоджувальної системи проведено, слід братися і за зовнішню його обробку від забруднень.
Як прочистити радіатор ззовні? Зовнішні елементи радіатора промиваються водою під тиском, при цьому слід враховувати, що тонкі ребра охолодження і суцільнотягнуті трубки дуже легко гнутися, тому необхідно так відрегулювати натиск, щоб видаляти всі забруднення, але не деформував саму структуру - будьте обережні. Якщо радіатор охолодження ДВЗ встановлений в єдиному пакеті з іншими радіаторами, то його якісне промивання без повного демонтажу буде неможливим. Для цього доведеться зняти разом з кожухом вентилятор, від'єднати теплообмінники кондиціонера та двигуна. Швидше за все, також доведеться знімати і передній бампер, і радіаторні грати, і проводити демонтаж захисту двигуна.
Самостійно проводити таку чистку, якщо немає досвіду та бажання колупатися з автомобілем – справа клопітна і трудомістка. З іншого боку, офіційний дилер запросить за подібну працю солідну суму, викласти яку не кожен автовласник може. Гаражні майстри можуть зробити все дуже дешево, але й методи у них такі ж дешеві, і не підійдуть навіть для середнього класу автомобіля. То як же вчинити?
Найкращий метод очистити систему охолодження від відкладень простіше та найшвидше
Якщо Ви не бажаєте витрачати свій дорогоцінний час та сили на чищення системи охолодження – зверніться до нас. Майстри СТО «Platinum service» швидко та ефективно проведуть спочатку діагностику неполадок автомобіля, і якщо система охолодження дійсно потребує очищення, то її очистять від будь-яких забруднень. Робиться це за допомогою професійних засобів очищення. У нас чудово знають, чим промити систему охолодження двигуна від іржі, від накипу, від застарілих фракцій рідини, що охолоджує, і від металевих частинок. У складних випадках демонтується радіатор, помпа, знімаються патрубки. В результаті комплексу заходів система охолодження двигуна наводиться практично до того стану, в якому вона знаходилася, коли Ваш автомобіль тільки сходив з конвеєра. При цьому вартість послуги буде в рази дешевша, ніж з Вас вимагатимуть у офіційного дилера.
Зверніть увагу, СТО «Platinum service» пропонує повний комплекс послуг з ремонту та обслуговування автомобілів. У нас Ви можете відремонтувати КПП, провести заміну зчеплення, продіагностувати всі системи автомобіля, провести технічне обслуговування автомобіля будь-якої марки. Станція техобслуговування розташована в 10 хвилинах їзди від центру міста Дніпро і має найсучасніші лінії обладнання. Тут Ви знайдете найширший спектр послуг та гнучку систему знижок для постійних клієнтів. Звертайтесь, ми обов'язково допоможемо Вам!