Наша адреса:
Дніпро, вул. Лазаряна, 3
ОБЕРІТЬ МОВУ
з 9:00 до 18:00

Як замінити підшипник у маточині, і як зрозуміти, що він не в порядку?

Основне правило будь-якого авторемонту – нікому не розповідати про авторемонт… Жарт. Немає там жодних правил крім одного - чим раніше розпочато авторемонт, тим дешевше він Вам обійдеться. Це стосується і ступичних підшипників, зокрема. Їхня поломка веде до повної втрати керованості та може негативно вплинути на інші частини конструкції автомобіля. Як виявити несправність, що наближається, і як замінити підшипник у маточині? Ми Вам все розповімо у цьому матеріалі.

Що за деталь?

Ступовий підшипник використовувався ще в конструкціях підвісок карет. Він забезпечує з'єднання, центрування та вільне обертання колісної маточини на осі авто. Підшипник маточини має першорядне значення для ходової частини ТЗ, тому відповідальні виробники намагаються виготовляти його із високоякісних матеріалів. При правильному встановленні та дбайливій експлуатації ступичний підшипник може відходити понад сто тисяч кілометрів. На жаль, насправді вони рідко можуть похвалитися таким кілометражем через жорсткі умови експлуатації.

Як зрозуміти, що ступичний підшипник не в порядку?

Як перевірити підшипник у маточині, не розбираючи її? Ось 4 ознаки, які прямо вказують на неполадки цього вузла:

  1. «сухе хрускіт» - звук, який досвідчений автовласник не сплутає ні з чим, ніби металеві зерна кави дробляться в потужній кавомолці (по суті, так воно і є – сферичні елементи підшипника розбили обойму і висипалися з неї);
  2. вібрація при русі, яка віддає в кермо і передається на кузов, вона відбувається з-за колеса, що люфтить;
  3. у шумі покришок починає проявлятися неприємний глухий низькочастотний гул;
  4. машину постійно відводить убік, ніби при неправильному схід-розвалі (якісний і швидкий схід/розвал Ви можете замовити в нашому автосервісі).

Така поведінка автомобіля може говорити і про несправності підвіски авто. Щоб самостійно визначити, чи справді біда зі ступичним підшипником, автомобіль необхідно вивісити на підйомнику та перевірити люфт колеса. Якщо він є, але зникає при натиснутій педалі гальма (потрібен помічник), значить біда саме в ступичному підшипнику - можете сміливо звертатися на станцію СТО.

Закриваючи очі і затикаючи вуха на таку проблему, Ви ризикуєте одного разу отримати вихід з ладу кульової опори важеля підвіски та деформацію півосі.

А чи можна замінити підшипник самостійно?

Замінити підшипник можна самостійно. Для цього знадобиться ударний гайковерт, зйомка стопорних кілець, оправка для демонтажу під Вашу марку та модель автомобіля, новий підшипник (вибирати запчастину краще за вин-номером автомобіля) та вільний час.

Якщо ступичний підшипник, перед тим як піти в країну вічного полювання, прожив довге і наповнене пригодами життя, то готуйтеся до веселощів - закисло різьблення і поламані болти будуть обов'язково.

Як поміняти підшипник у маточині? Роботи проводяться за таким планом:

  • демонтажні роботи – відкрутити ступичну гайку, що тримає піввісь, зняти колесо та демонтувати гальмівний диск;
  • демонтаж «померлого» підшипника – на цьому етапі акуратно вибивається маточина, виймаються знімачом стопорні кільця, підшипник дістається з кулака за допомогою з'ємника;
  • далі все повторюється у зворотному порядку - встановлюється стопорне кільце з одного боку, і новий ступичний підшипник запресовується тим же знімачом (для полегшення монтажу краще і посадкове місце і сам підшипник змастити будь-яким мастилом).

Як замінити підшипник у нерозбірній маточині? Це питання у категорії «рукастих автовласників», які швидше за гвинтиком розберуть своє авто, ніж звернуться на СТО, виникає постійно. Багато хто з них навіть вирішує питання про те, як змастити підшипник у нерозбірній маточині (свердлять маленький отвір у пластині, яка закриває підшипник від датчика ABS, і забивають туди мастило, а потім герметизують).

Нерозбірна маточина це та, до якої неможливо придбати окремий підшипник. Однак заміна підшипника в ній цілком реальна, нехай і спричиняє певні неприємності, якщо проводиться в гаражних умовах. Швидше за все, ваша робота буде схожа на звіт такого гаражного ремонтника.

Як я замінив «незамінний» підшипник у передній маточині. Замовив окремо підшипник (точніше обойму, в якій впресовано пару підшипників) та почав демонтувати старий. Для початку поставив автомобіль на домкрат, зняв колесо та підробив гальмівний барабан. Потім відкрутив чотири болти на ступиці і двома руками зірвав її на себе. Ось, нарешті, і демонтована маточина! А ТЕПЕР - УВАГА! НЕГАТИВ! Зняти підшипник в обоймі зі маточини завадила шестерня АБС! Я її просто розбив та відламав і залишився зовсім без АБС!!!!! Але й так хотів її вимкнути, тож спокійно продовжив розбирати далі...

На хорошій станції техобслуговування майстри можуть провести таку роботу без повного та беззастережного демонтажу важливих деталей. В цьому випадку шестерня АБС знімається спеціальними знімачами, ставиться підшипник від аналогічного автомобіля з розбірними маточками (наприклад, на Toyota Avensis з АБС маточина нерозбірна, без АБС - розбірна), шестерня ставиться назад. Провести цю процедуру можна на багатьох сучасних автомобілях за умови належного досвіду у персоналу СТО.

Як бачите, самостійно в умовах гаража займатися цими справами варто лише в одному випадку – наприклад, Ви вирішили спробувати себе як автомеханіка. Ризик помилки під час перевірки ходової без спеціалізованих навичок дуже великий. Якщо лежати під автомобілем і лаятися матом від того, що прищемили собі палець і залишилися без половини електронних систем - не Ваш метод, то міняти підшипники все ж таки краще руками досвідчених майстрів на хорошій станції техобслуговування!

Як змінюють у нас підшипники?

Якщо у Вас загудів підшипник у передній маточині, і Ви вирішили звернутися до нас, то можете розслабитися. Заміна цієї деталі на сервісі «Platinum service» належить до середніх за трудомісткістю операцій. Перед початком роботи ми проводимо повну діагностику підвіски. Це гарантує точність усіх проведених у майбутньому заходів.

Комплекс діагностичного обладнання дозволяє точно визначити, які деталі потребують ремонту або заміни. Але головна відмінність «Platinum service» від більшості автосервісів у м. Дніпро не в цьому. Головне в тому, що ми завжди ведемо діалог із кожним нашим клієнтом. Якщо у Вас провернуло підшипник у маточині, яка не є розбірною, ми можемо замінити її на оригінальну в зборі (це все одно буде дешевше, ніж в офіційному сервісі). Бажаєте змінити тільки підшипник - ми зробимо так, як Ви просите. В обох випадках наші фахівці проконсультують Вас перед виконанням робіт, і розпочнуть ремонт та заміну тільки після всіх погоджень.

 Записатися в автосервіс 

Переваги СТО PLATINUM SERVICE

Ми забезпечуємо демократичні ціни за якісного сервісу. У нас автовласник може не тільки швидко і недорого замінити ступичні підшипники, але також провести повне техобслуговування авто – виконати комп'ютерну діагностикуперебрати КПП, або провести повний ремонт системи гальм.

СТО «Platinum service» розташований поруч із центром міста Дніпро. Ми володіємо лініями найсучаснішого обладнання та програмного забезпечення. Добру репутацію «Platinum service» підтримують висока кваліфікація його співробітників, широкий спектр послуг та гнучка система заохочень для постійних клієнтів. Приїжджайте, ми завжди готові виправити будь-які проблеми та несправності Вашого автомобіля!