Наша адреса:
Дніпро, вул. Лазаряна, 3
ОБЕРІТЬ МОВУ
з 9:00 до 18:00

Чому АКПП буксує і що з цим робити?

Автоматична коробка перемикання передач – це зручно та надійно. Хороші АКПП можуть служити роками, не завдаючи своєму власнику жодного клопоту. Однак ніщо в цьому світі не вічне, і рано чи пізно, під впливом зносу та великих навантажень, навіть у цьому вузлі автомобіля з'являються проблеми. Про те, що коробці вже потрібне лікування, можна дізнатися з її пробуксовки. У цьому матеріалі ми розберемося, чому акпп буксує, як визначити, що буксує акпп, і що робити, якщо виникла така проблема.

Як зрозуміти, що АКПП буксує?

Для початку варто спрощено уявити будову цього вузла. Будь-яка автоматична коробка складається з трьох основних частин:

 • гідротрансформатор - просто приймає на себе обертання двигуна, збільшує його момент, що крутить, і передає на наступний вузол за допомогою збільшення тиску трансмісійної рідини;
 • планетарний редуктор – основна частина коробки, де фрикціони та гальмівні механізми перемикання шестерень самі зрівнюють обертання від двигуна, чим налаштовують коробку на потрібний режим руху;
 • система гідравлічного управління контролює всю роботу коробки та дозволяє керувати режимами планетарного редуктора.

avtomaticheskaya-korobka-peredach-dlya-novichka-vidy-princip-raboty-1

Як бачите, все не дуже складно. Коли коробка акпп буксує - це означає двигун працює, а момент, що крутить, від нього не доходить до коліс автомобіля, і частина потужності губиться в хитросплетенні шестерень механізму.

Класична ознака того, що з коробкою почалися проблеми - помітна затримка між натисканням на педаль газу і прискоренням автомобіля. Ось як буксує АКПП - Ви натискаєте на газ, обороти двигуна ростуть, нічого не відбувається, автомобіль нарешті рушає з місця, а на тахометрі вже більше трьох тисяч оборотів. Ще однією правильною ознакою пробуксовки коробки є утруднений перехід на знижену передачу.

Буксує акпп: додаткові ознаки

 • довгий рух накатом, коли нога повністю прибрана з педалі газу (якщо автомобіль не має проблем з коробкою, він повинен зупинитися швидко, а не вести себе як великий скейтборд);
 • трансмісійна рідина змінює свій колір, стає каламутною та темною;
 • буксує акпп на задній передачі, при цьому виникають проблеми при включенні заднього ходу; автомобіль дуже неохоче здає назад;
 • при перемиканні на підвищеній швидкості коробка видає сторонні звуки - похрумкування і скрегіт одна з вірних ознак того, що акпп буксує при розгоні.

Навіть якщо у Вашого автомобіля почав виявлятися лише один із цих симптомів, слід звернутися до кваліфікованого сервісу. Автоматична коробка – це не той механізм, налагодити роботу якого можна в гаражі.

 Записатися в автосервіс 

Причини пробуксування механізму АКПП

Схема роботи автоматичної коробки досить складна, тому там є чому вийти з ладу. Найчастіше причиною пробуксування стають такі вузли:

 • гідротрансформатор, що втратив здатність нагнітати тиск трансмісійної рідини;
 • ремень трансмісії, що розтягнувся;
 • зношені шестірні та торсіони;
 • впав рівень трансмісійної рідини (її своєчасна заміна - запорука нормальної роботи коробки).

Можуть бути й інші причини пробуксування, більш завуальовані. Виявити їх можна лише у хорошому автосервісі, за наявності відповідного обладнання, програмного забезпечення та кваліфікованого персоналу.

Як "лікувати" коробку, що прослизає?

Самостійно в автоматичній коробці можна тільки поміняти трансмісійну рідину, і це реально може допомогти їй при слабкому прослизанні. Всі інші маніпуляції краще довірити професіоналам, хай вони знаються, що до чого.

Допустимо, якщо АКПП на холодну буксує, а потім працює нормально, то, швидше за все, потрібна заміна фрикціонів. Це складний процес, що вимагає зняття та повного розбирання коробки автомобіля. Зношені фрикціони бувають винні й у тому, що АКПП буксує на задній. У будь-якому випадку правильно діагностувати поломку може тільки майстер. Тому, якщо буксує перша передача АКПП, якщо буксує АКПП на гарячу (або холодну), якщо буксує АКПП при перемиканні, звертайтеся в хороший сервіс.

Що може запропонувати СТО PLATINUM SERVICE

У нашому сервісі Вам виконають ремонт АКПП, і зроблять це максимально швидко, щоб Ви не залишалися без «залізного коня» надовго. Станція техобслуговування розташована за десять хвилин їзди від центру міста Дніпро (вул. Лазаряна, 3). Для отримання консультацій Ви можете зателефонувати нам за телефоном +38 (067) 44 777 66 та записатися на прийом. Це буде практичніше, ніж надто довго шукати відповіді на запитання, чому іноді буксує АКПП?

В«Platinum service» працює система евакуації для зламаних авто і надається найширший спектр послуг з ремонту та діагностики більшості автомобільних марок. Надаються послуги автоелектрика і шиномонтажу. На закінчення хотілося б сказати - ставтеся дбайливіше до своїх автомобілів. Обслуговуйте їх правильно та дотримуйтесь міжсервісного інтервалу. Тільки тоді вони відплатять Вам тривалим терміном експлуатації та відсутністю «безпричинних» поломок, у тому числі пробуксування автоматичної коробки.

 Записатися в автосервіс