Наша адреса:
Дніпро, вул. Лазаряна, 3
ОБЕРІТЬ МОВУ
з 9:00 до 18:00

Коли міняти гуму? Закликаємо здоровий глузд і чинне українське законодавство

Серед усіх глобальних питань, які ставить перед собою людство, одне відрізняється особливою гостротою. Ах, скільки суперечок він викликає, скільки людей тривожить щороку! Це питання – коли міняти гуму на зимову? Давайте спробуємо на нього докладно відповісти, закликавши на допомогу здоровий глузд і чинне українське законодавство.

Міняти чи не міняти? Ось у чому питання!

За часів Гамлета та бідного Йорика люди мали значно менше проблем, ніж зараз. Міняти гуму раніше не дуже хочеться, але й затягувати із заміною, коли холоди підступають, не варто. Проблему вибору часу може вирішити законодавчий акт, який встановлює чіткі рамки, коли змінювати гуму. Цілком можливо, у найближчому майбутньому він набуде чинності.

Для тих, хто цікавиться, повідомимо, що це законопроект №4683 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері автомобільного транспорту з метою приведення їх у відповідність до актів Європейського Союзу», який підготовлений урядом та подано до профільного комітету Верховної Ради, та законопроект №5362 « Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо безпеки колісних транспортних засобів».

В останньому є такі терміни: «З 1 листопада до 1 квітня не допускається участь у дорожньому русі транспортних засобів з технічною допустимою загальною масою до 3,5 тонни включно, легкових та вантажопасажирських автомобілів з технічно допустимою загальною масою понад 3,5 тонни, а також автобусів із технічно допустимою загальною масою до 5 тонн, які не обладнані зимовими шинами на всіх колесах транспортного засобу».

Коли міняти літню гуму на зимову в Україні згідно із законом? Поки законопроекти не ухвалені, у правилах дорожнього руху не прописано конкретних чисел про те, коли міняти колеса на зимові. Так само як немає жодного слова взагалі про заміну гуми в залежності від сезону. У ПДР України прописано мінімальну товщину протектора, обов'язкову відсутність пошкоджень покришок, відповідність розмірності та навантаження. Але якщо акт про обов'язкову заміну буде прийнято, а на це можна розраховувати найближчим часом, то, ймовірно, там будуть дані конкретні вказівки. Традиційно – наприкінці жовтня/початку листопада про заміну гуми обов'язково варто замислитись

Добре чи погано, якщо нам усім вказують, коли міняти зимову гуму з чіткими часовими рамками? Багато що залежить від реалізації закону, але загалом такий законопроект – це благо. Тому що в нашому автосервісі співробітники побачили чимало машин, з плачевними наслідками їзди взимку на літній гумі.

*Ми надаємо послуги ремонту автомобілів та шиномонтажу для своїх клієнтів. Опис та вартість послуги представлені у кожному відповідному розділі. «Platinum service» є техцентром повного циклу, а значить, крім заміни гуми, Ви можете замовити повний спектр послуг – від банального встановлення автосигналізації до найскладнішого ремонту ходової та трансмісії. Сервіс зручно розташований поряд із центром міста Дніпро. Ми дотримуємось демократичної цінової політики та готові допомогти кожному клієнту.

 Записатися в автосервіс 

Чому ми проти їзди взимку на літній гумі? Давайте спочатку визначимо відмінності у покришок, тим більше, що зимову гуму від літньої можна відрізнити навіть візуально:

  • на ній більш розвинений та високий протектор;
  • малюнок ламелів дрібний і незграбний;
  • можуть бути металеві шипи.

Найголовніше - при мінусових температурах зимова гума залишається м'якою, тоді як літня стає схожа на слизький дубовий пластик і не може забезпечувати нормального керування автомобілем. Тож у питанні міняти чи не міняти гуму, відповіддю буде – міняти обов'язково!

Коли міняти?

Поки не ухвалено закон, коли змінювати гуму на зимову Україну, заміну краще проводити при досягненні середньодобової температури рівня +7°С. Досвід багаторічних спостережень показує, що такий підхід є оптимальним для того, щоб не бути захопленим заморозком зненацька. Але врахуйте - це час, коли змінюють зимову гуму практично все. Черги у шиномонтаж будуть неминучими!

А ті, хто вважають, що ця справа зачекає, з великою ймовірністю відсвяткують «день бляхаря». І підуть на СТО не за заміною шин на зимові, а за кузовним ремонтом. Так що не тягніть літню гуму до самих заморозків, панове водії!

Про заміну зимової гуми на літню. Принцип такий самий - як тільки середньодобова температура досягне +7 градусів, можна знову їхати на шиномонтаж. Коли міняти зимову гуму на літню, водії запитують набагато рідше. Ймовірно, тому що шум шипів по дорожньому покриттю постійно нагадує про необхідність зміни комплекту.

Яку зимову гуму вибрати?

Будь-яка зимова гума за визначенням поводитиметься в умовах холоду краще, ніж літня. Зараз можна вибирати, ставити в холод «липучку» або «шипи». Давайте розберемося з цим питанням, а заразом визначимо, що краще, всесезонка чи зимова гума?

На будь-який сезон, або лише на зиму

Зимова гума чи всесезонка? Всесезонна гума – це середній, компромісний варіант. Влітку вона поводиться гірше, ніж літня гума, а взимку, відповідно, гірше, ніж зимова. Якщо у Вас тепла зима і температура рідко опускається нижче -5 ° С, якщо Вас не напружує посередня керованість, а автомобіль має повний привід, чому б і ні. Але якщо конкретно відповідати на запитання, яка гума краща за зимову або всесезонку, то відповідь однозначна – зимова гума буде в тисячу разів кращою.

Крім того, якщо згадані на початку статті законопроекти будуть ухвалені, то про те, щоб їздити на всесезонці цілий рік, можна буде забути.

Липучка чи шипи?

Не плутайте липучку із всезезонкою! Липучка – це зимова гума, де немає шипів. Вона розроблена для роботи лише за умов холодного сезону. У таких коліс дуже хитрий склад гуми. Але чи може вона зрівнятися зі своєю шипованою колегою? У деяких випадках може!

Немає нічого кращого за зимову ошиповану гуму при русі по льоду і щільному снігу і температурі від 0 до -15°С. Але є умови, коли шпильки не працюють, насамперед – це чистий асфальт. За рівних умов на чистому асфальті липучка переможе ошипування: за керованістю та довжиною гальмівного шляху вона не поступиться, а за комфортом руху та безшумності перевершить. Тому якщо у Вас взимку дороги вкриті льодом та снігом, беріть ошипування. Якщо Ви більшу частину часу пересуваєтеся в місті, де дороги регулярно чистять і упорядковують, спробуйте липучку.

Підсумки у діалозі

Міняти літню гуму на зимову чи ні? - Обов'язково міняти, і не вигадуйте собі відмовок!

Коли міняти колеса на зимові? - З першого листопада це вже краще зробити, і дивіться за ухваленням останніх законопроектів, щоб не потрапити на штраф.

Зимова гума чи всесезонка? – Однозначно зимова! Всесезонка - це просто спроба заощадити, яка не завжди працює.

В який автосервіс приїхати, коли міняти колеса на зимові настане час? - Ця відповідь найпростіша – однозначно на СТО «Platinum service». Ми маємо бокси з високотехнологічним обладнанням і висококваліфікованим персоналом. Якщо Вас турбує в автомобілі ще щось, то наше комп'ютеризоване діагностичне та відновлювальне обладнання дозволить визначити проблему, а також виявити її на ранніх стадіях і запобігти. Ми чекаємо на Вас за адресою Дніпро, вул. Лазаряна, 3.

 Записатися в автосервіс